37. kolo I. hokejovej ligy mužov

20.01.2006 Celý región

HK Lietajúce kone Prešov - VTJ Topoľčany 2:3 pp a po samostatných nájazdoch (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0, 0:1)\r\nGóly: 19. Troliga, 35. Paulovský - 31. Šmotlák, 58. N...
HK Lietajúce kone Prešov - VTJ Topoľčany 2:3 pp a po samostatných nájazdoch (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 19. Troliga, 35. Paulovský - 31. Šmotlák, 58. Náhlik, rozhodujúci samostatný nájazd premenil Hurtaj

Rozhodovali: R. Lauff - Sojko, T. Szabó
vylúčení: 5:6
310 divákov

Po sérii šancí sa presadili domáci až v závere prvej tretiny v presilovke Troligom. V polovici zápasu mali početnú výhodu hostia a tiež ju dokázhali využiť, keď sa zblízka presadil Šmotlák. Kapitán Prešova Paulovský potom zvýšil na 2:1 v prospech svojho tímu, no domáci tesný náskok neudržali. Dve minúty pred koncom riadneho hracieho času vyrovnal z otočky Náhlik. V predĺžení gól nepadol a po prvej sérii v samostantýczh nájazdoch bolo 3:3. Rozhodnutie padlo z hokejky hosťujúceho Hurtaja, kým domáci Troliga kontroval iba strelou vedľa brány - 3:4 na samostatné nájazdy.

HK VTJ Spišská Nová Ves - HKM Humenné 5:4 (3:3, 0:0, 2:1)
Góly: 1. a 10. P. Hrubý, 9. a 48. Petruk, 60. Muránsky - 11. Stripai, 12. Franc, 20. Riečičiar, 41. Mazúch
Rozhodovali: Demitra - Lajčiak, Zvrškovec
vylúčení: 9:10 na 2 min, navyše Mazúch na 10 min za nešportové správanie a L. Petrovič (obaja Humenné) za pichanie 5+DKZ
presilovky: 2:1
350 divákov

Spišiaci mali výborný úvod zápasu, keď v 9. min vyhrávali už 3:0. Hokejisti Humenného hrali otovrený útočný hokej a tak v polovici zápasu bolo vyrovnané (3:3). V tretej tretine mali domáci prevahu, viac šancí, dali dva góly a v dobrom prvoligovom východniarskom derby nakoniec vyhrali.

VTJ Trebišov - ŠHK 37 Piešťany 1:8 (0:3, 0:3, 1:2)
Góly: 58. Saxun - 30. a 32. R. Filip, 6. Lipka, 10. L. Bartek, 17. J. Ručkay, 26. R. Kolník, 33. H. Ručkay, 59. Pap
320 divákov

HK 95 Považská Bystrica - Dukla Senica 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Góly: 29. Bujdák, 34. Baláž, 55. Sikorčin
380 divákov

HC 05 Banská Bystrica - MŠHK Prievidza 7:1 (3:0, 1:1, 3:0)
Góly: 7. a 50. Dian, 16. a 42. J. Budaj, 15. Šimčík, 36. Kleniar, 46. Macejka - 30. R. Jaško
749 divákov

HK Trnava - HK Levice 3:2 po samostatných nájazdoch (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 13. a 28. Foltín, rozhodujúci samostatný nájazd Foltín - 8. Pupák, 30. Petráš